out
12x Holle Organic fruit puree Apple Ant
Want to be notified when this product is back in stock?
Nutrients per 100 g
| Carbohydrates | 11 g |
|---|---|
| of which Sugar | 11 g |
| Energy kcal | 52 g |
| Energy kj | 218 kj |
| Fat | < 0.5 g |
| of which Saturated fatty acids | < 0.5 g |
| Minerals | |
| Sodium | 0 mg (0 % **) |
| Protein | 0.4 g |
| Salt | 0.01 g |
** Percent of the reference amount for daily intake
Exact product designation:
Organic fruit puree
Apple** (60%), banana** (20%), pear** (20%)
** Demeter (From biodynamic agriculture)
Holle baby food AG
Lörracherstraße 50, CH-4125 Riehen
You want to introduce your baby to apples, so try Holle organic fruit puree apple ant. It is the yummiest way to introduce apples to your baby. It is an appetizing and wholesome fruit puree to fulfill daily nutritional requirements. Perfect for weaning and the right meal or snack for your toddler.
IT-BIO-013

12x Holle Organic fruit puree Apple Ant
There are no question found.













10 reviews for 12x Holle Organic fruit puree Apple Ant
Show reviews in all languages (11)