out
6x HiPP Hippis Peach-Banana in Apple with Cookies
Want to be notified when this product is back in stock?
Nutrients per 100 g
| Carbohydrates | 13.4 g |
|---|---|
| of which Sugar | 9.5 g |
| Energy kcal | 66 g |
| Energy kj | 277 kj |
| Fat | 0.6 g |
| of which Saturated fatty acids | < 0.5 g |
| Minerals | |
| Sodium | 0.02 mg (0 % **) |
| Protein | 0.9 g |
| Salt | 0.05 g |
** Percent of the reference amount for daily intake
Exact product designation:
Organic fruit preparation
HiPP GmbH & Co. Vertrieb KG
D-85273 PFAFFENHOFEN
HiPP Hippis squeeze pouch with peach, banana in apple, and cookies is the perfect snack for kids. Made with whole grains and free from artificial additives, it offers a healthy and tasty snack that’s fun and nutritious.
AT-BIO-301

6x HiPP Hippis Peach-Banana in Apple with Cookies
There are no question found.











6 reviews for 6x HiPP Hippis Peach-Banana in Apple with Cookies
Show reviews in all languages (7)