out
HiPP Organic Unicorn Bar Currant-Apple
Want to be notified when this product is back in stock?
Nutrients per 100 g
| Carbohydrates | 64.2 g |
|---|---|
| of which Sugar | 38.5 g |
| Energy kcal | 347 g |
| Energy kj | 1462 kj |
| Fat | 7 g |
| of which Saturated fatty acids | 0.7 g |
| Minerals | |
| Sodium | 0 mg ( % **) |
| Protein | 4.5 g |
| Salt | 0.05 g |
** Percent of the reference amount for daily intake
Exact product designation:
Organic fruit cereal bar guava-aronia
Banana flakes* 30%, mild apple juice concentrate*, whole grain oat flour*, ground wheat flakes*, grape juice concentrate* 9%, sunflower oil*, wafers* (wheat flour*, starch*, carrot juice concentrate*), wheat flour*, blackcurrant juice concentrate*, whole grain wheat flour*, SKIMMED MILK YOGHURT POWDER*.
*From organic production.
May contain traces of PEANUTS, SOY and TREE NUTS.
HiPP GmbH & Co. Vertrieb KG
D-85273 PFAFFENHOFEN
HiPP Organic Unicorn Bar is a soft fruit snack with Currant- & Apple, made for kids aged 3+. No added sugar, 100% organic ingredients.

HiPP Organic Unicorn Bar Currant-Apple
There are no question found.











6 reviews for HiPP Organic Unicorn Bar Currant-Apple
Show only reviews in EN (5)