out
6x HiPP Nectarine in Apple-Mango
Want to be notified when this product is back in stock?
Nutrients per 100 g
| Carbohydrates | 11.4 g |
|---|---|
| of which Sugar | 10.6 g |
| Energy kcal | 53 g |
| Energy kj | 224 kj |
| Fat | < 0.5 g |
| Minerals | |
| Sodium | 0.02 mg (0 % **) |
| Protein | 0.5 g |
| Salt | 0.05 g |
** Percent of the reference amount for daily intake
Exact product designation:
Organic fruit preparation
Fruit* 100% (apples* 60%, nectarines* 30%, mango* 10%).
*From organic production
HiPP GmbH & Co. Vertrieb KG
D-85273 PFAFFENHOFEN
HiPP Nectarine in Apple-Mango, a fruity blend for babies from 6 months. Features the sweetness of nectarines, apples, and mangoes, ideal for taste development. Rich in vitamins, gentle on digestion, and perfect for a varied diet and healthy development
DE-ÖKO-001

6x HiPP Nectarine in Apple-Mango
-
How many jars are in each order? -
Hi Kim, there are 6 jars each order. Thank you. Kind regards. Babys Best Food
-











24 reviews for 6x HiPP Nectarine in Apple-Mango
Show only reviews in EN (23)