HiPP 100% Organic Juice Mild Apple
New customers: Use code FAMILY for additional 10% discount.
$39.50 / l
incl. 7% Tax excl. Shipping costs
Nutrients per 100 g
| Carbohydrates | 12 g |
|---|---|
| of which Sugar | 11 g |
| Energy kcal | 49 g |
| Energy kj | 209 kj |
| Fat | < 0.5 g |
| of which Saturated fatty acids | < 0.5 g |
| Minerals | |
| Sodium | 0.02 mg (0 % **) |
| Protein | 0.1 g |
| Salt | 0.05 g |
| Vitamins | |
| Vitamin C | 25 mg (0 % **) |
** Percent of the reference amount for daily intake
Exact product designation:
Organic mild apple juice from apple juice concentrate Fruit juice content 100%
Low-acid apple juice* from apple juice concentrate, vitamin C.
*From organic production.
HiPP GmbH & Co. Vertrieb KG
D-85273 Pfaffenhofen
HiPP 100% Organic Juice Mild Apple is a pure, natural fruit juice, ideal for children from 5 months. This sugar-free juice offers a gentle and refreshing option, rich in natural vitamins. Perfect for a healthy diet and as a thirst quencher at any time of the day.
DE-ÖKO-001

HiPP 100% Organic Juice Mild Apple
There are no question found.











9 reviews for HiPP 100% Organic Juice Mild Apple