out
6x HIPP Fine Bircher muesli
Want to be notified when this product is back in stock?
Contains: Gluten, Oats, Wheat
Nutrients per 100 g
| Carbohydrates | 13 g |
|---|---|
| of which Sugar | 9.2 g |
| Energy kcal | 62 g |
| Energy kj | 261 kj |
| Fat | < 0.5 g |
| Minerals | |
| Sodium | 0.02 mg (0 % **) |
| Protein | 0.9 g |
| Salt | 0.05 g |
** Percent of the reference amount for daily intake
Exact product designation:
Organic fruit porridge with wholegrain
Fruit* 80 % (apples*, pineapple*, bananas*), water, wheat flakes* ground 2.6 %, oat flakes* ground 2.6 %, antioxidant ascorbic acid.
*From organic production.
~Organic palm oil from sustainable cultivation, certified by independent inspection bodies
HiPP GmbH & Co. Vertrieb KG
D-85273 PFAFFENHOFEN
HiPP Fine Bircher Muesli, perfect for babies from 6 months. A delicious blend of whole grain cereal, fruits, and milk. Rich in essential nutrients and gentle on digestion. Ideal for a balanced and nutritious breakfast, supporting healthy development.
DE-ÖKO-001

6x HIPP Fine Bircher muesli
There are no question found.











12 reviews for 6x HIPP Fine Bircher muesli
Show reviews in all languages (14)