out
6x Holle Broccoli with Rice
Want to be notified when this product is back in stock?
Nutrients per 100 g
| Carbohydrates | 6.2 g |
|---|---|
| of which Sugar | 1 g |
| Energy kcal | 36 g |
| Energy kj | 151 kj |
| Fat | < 0.5 g |
| Minerals | |
| Sodium | 0 mg (0 % **) |
| Protein | 1.6 g |
| Salt | 0.05 g |
** Percent of the reference amount for daily intake
Exact product designation:
Organic vegetable preparation, broccoli with rice
Holle Europe GmbH
Berner Weg 23
D-79539 Lörrach
Starting from the 5th month, Holle’s Organic Jar of Broccoli with Rice becomes an excellent choice to nourish your baby. Made with Demeter-certified ingredients, it promises a wholesome meal of organic excellence.
DE-ÖKO-001

6x Holle Broccoli with Rice
There are no question found.











5 reviews for 6x Holle Broccoli with Rice