out
6x HiPP Hippis Apple Banana Mango with Coconut Milk
Want to be notified when this product is back in stock?
Nutrients per 100 g
| Carbohydrates | 11.8 g |
|---|---|
| of which Sugar | 8.8 g |
| Energy kcal | 73 g |
| Energy kj | 307 kj |
| Fat | 2 g |
| of which Saturated fatty acids | 1.6 g |
| Minerals | |
| Sodium | 0.02 mg (0 % **) |
| Protein | 0.9 g |
| Salt | 0.05 g |
** Percent of the reference amount for daily intake
Exact product designation:
Organic fruit preparation with coconut milk and wholegrain
Fruits* 75 % (apples* 60 %, bananas* 8 %, mangoes* 7 %), water, coconut milk* 9 %, WHOLE GRAIN OAT FLOUR* 4 %.
*From organic production
HiPP GmbH & Co. Vertrieb KG
D-85273 PFAFFENHOFEN
HiPP Hippis squeeze pouch with apple, banana, mango, and coconut milk is an exotic snack that delights kids. The mix of tropical fruits and creamy coconut milk offers a tasty variety, rich in vital nutrients and perfect for on-the-go to support a balanced diet playfully.
AT-BIO-301

6x HiPP Hippis Apple Banana Mango with Coconut Milk
There are no question found.











7 reviews for 6x HiPP Hippis Apple Banana Mango with Coconut Milk