out
6x HiPP Banana Blueberry Porridge
Want to be notified when this product is back in stock?
Contains: Gluten, Oats, Milk and milk derivatives
Nutrients per 100 g
| Carbohydrates | 9 g |
|---|---|
| of which Sugar | 3.8 g |
| Energy kcal | 66 g |
| Energy kj | 278 kj |
| Fat | 2 g |
| of which Saturated fatty acids | 1.1 g |
| Minerals | |
| Sodium | 0.03 mg (0 % **) |
| Protein | 2.8 g |
| Salt | 0.08 g |
| Vitamins | |
| Thiamine | 0.15 mg (0 % **) |
** Percent of the reference amount for daily intake
Exact product designation:
Organic banana and blueberry porridge
HiPP GmbH & Co. Vertrieb KG
D-85273 PFAFFENHOFEN
HiPP Banana Blueberry Porridge, a healthy and tasty breakfast for babies from 10 months. Blends the sweetness of bananas with the antioxidant richness of blueberries and nutritious oats. Rich in essential nutrients and easy to digest. Supports a balanced diet and promotes healthy growth.
DE-ÖKO-001

6x HiPP Banana Blueberry Porridge
-
How long can I keep it in the fridge after opening? -
Hi Anya, after opening use it within 24 hours please. Thank you. Kind regards. Babys Best Food
-











16 reviews for 6x HiPP Banana Blueberry Porridge