out
Holle Organic Crunchy Snack Rice Lentils
Want to be notified when this product is back in stock?
Nutrients per 100 g
| Carbohydrates | 73 g |
|---|---|
| of which Sugar | 0.5 g |
| Energy kcal | 364 g |
| Energy kj | 1542 kj |
| Fat | 1.2 g |
| of which Saturated fatty acids | < 0.5 g |
| Minerals | |
| Sodium | 0.01 mg (0 % **) |
| Protein | 12 g |
| Salt | 0.03 g |
** Percent of the reference amount for daily intake
Exact product designation:
Puffed Organic product made from cereal and legumes
Rice* 80 %, lentils* 20 %
*from organic farming
Holle Europe GmbH
Berner Weg 23
D-79539 Lörrach
Holle’s Organic Crunchy Snack combining rice and lentils. A crispy taste adventure for babies, made solely from organic ingredients. Ideal as a snack.

Holle Organic Crunchy Snack Rice Lentils
There are no question found.











5 reviews for Holle Organic Crunchy Snack Rice Lentils