6x Holle 100 % Apple
New customers: Use code FAMILY for additional 10% discount.
$37.63 / kg
incl. 7% Tax excl. Shipping costs
Nutrients per 100 g
| Carbohydrates | 11 g |
|---|---|
| of which Sugar | 10.3 g |
| Energy kcal | 50 g |
| Energy kj | 212 kj |
| Fat | < 0.5 g |
| Minerals | |
| Sodium | 0 mg (0 % **) |
| Protein | 0.3 g |
| Salt | 0.03 g |
** Percent of the reference amount for daily intake
Exact product designation:
Organic fruit preparation, pure apple
Holle Europe GmbH
Berner Weg 23
D-79539 Lörrach
The Holle Organic Jar with 100% Apple offers a pure fruit indulgence for babies from 5 months onwards. Free from additives, it provides natural taste and essential nutrients.
DE-ÖKO-003

6x Holle 100 % Apple
There are no question found.











16 reviews for 6x Holle 100 % Apple
Show only reviews in EN (15)