out
6x Holle Apple with Fruits of the Forest
Want to be notified when this product is back in stock?
Nutrients per 100 g
| Carbohydrates | 15.6 g |
|---|---|
| of which Sugar | 10.3 g |
| Energy kcal | 68 g |
| Energy kj | 286 kj |
| Fat | < 0.5 g |
| Minerals | |
| Sodium | 0 mg (0 % **) |
| Protein | 0.6 g |
| Salt | 0.03 g |
** Percent of the reference amount for daily intake
Exact product designation:
Organic fruit preparation, wild berries in apple
Holle Europe GmbH
Berner Weg 23
D-79539 Lörrach
Holle Organic Jar Apple with Fruits of the Forest merges the crispness of apples with a flavorful mix of forest fruits. A delightful treat for babies from the 8th month onwards eager for a natural taste journey.
DE-ÖKO-001

6x Holle Apple with Fruits of the Forest
There are no question found.











6 reviews for 6x Holle Apple with Fruits of the Forest