out
6x HiPP Organic Apple
Want to be notified when this product is back in stock?
Nutrients per 100 g
| Carbohydrates | 11.2 g |
|---|---|
| of which Sugar | 10.7 g |
| Energy kcal | 50 g |
| Energy kj | 211 kj |
| Fat | < 0.5 g |
| Minerals | |
| Sodium | 0.02 mg (0 % **) |
| Protein | 0.2 g |
| Salt | 0.05 g |
** Percent of the reference amount for daily intake
Exact product designation:
Organic fruit preparation
Apples* 100%. *From organic production.
*From organic production.
HiPP GmbH & Co. Vertrieb KG
D-85273 PFAFFENHOFEN
HiPP Organic Apple, a simple and pure fruit preparation, ideal for babies from 5 months. Offers the natural and full flavor of organic apples, rich in vitamins and gentle on the baby’s palate. Perfect as an introduction to the world of fruits.
DE-ÖKO-001

6x HiPP Organic Apple
There are no question found.











10 reviews for 6x HiPP Organic Apple
Show reviews in all languages (13)