6x Holle Apple & Pear
New customers: Use code FAMILY for additional 10% discount.
$39.39 / kg
incl. 7% Tax excl. Shipping costs
Nutrients per 100 g
| Carbohydrates | 12 g |
|---|---|
| of which Sugar | 10 g |
| Energy kcal | 54 g |
| Energy kj | 229 kj |
| Fat | < 0.5 g |
| Minerals | |
| Sodium | 0.01 mg (0 % **) |
| Protein | 0.3 g |
| Salt | 0.03 g |
** Percent of the reference amount for daily intake
Exact product designation:
Organic fruit preparation, apple & pear
Holle Europe GmbH
Berner Weg 23
D-79539 Lörrach
Holle’s Organic Jar Apple & Pear brings together the freshness of two beloved fruits, perfect for infants who cherish varied tastes.
DE-ÖKO-003

6x Holle Apple & Pear
There are no question found.











18 reviews for 6x Holle Apple & Pear
Show reviews in all languages (20)