out
6x HiPP Banana & Peach in Apple
Want to be notified when this product is back in stock?
Nutrients per 100 g
| Carbohydrates | 12.1 g |
|---|---|
| of which Sugar | 11.1 g |
| Energy kcal | 55 g |
| Energy kj | 232 kj |
| Fat | < 0.5 g |
| Minerals | |
| Sodium | 0.02 mg (0 % **) |
| Protein | 0.5 g |
| Salt | 0.05 g |
** Percent of the reference amount for daily intake
Exact product designation:
BIO fruit preparation
Fruit* 100% (apples* 67%, peaches* 20%, bananas* 13%).
*From organic production.
HiPP GmbH & Co. Vertrieb KG
D-85273 PFAFFENHOFEN
HiPP Banana & Peach in Apple, a flavorful fruit dish for babies from 5 months. Combines the sweetness of bananas and peaches with the crispness of apples, perfect for a varied and vitamin-rich diet. Gentle and delicious, ideal for little explorers.
DE-ÖKO-001

6x HiPP Banana & Peach in Apple
There are no question found.











9 reviews for 6x HiPP Banana & Peach in Apple
Show reviews in all languages (10)